Notice: Undefined index: label in /home/alkjjdiw8wjwh/public_html/sites/all/modules/flag/flag.rules.inc on line 289

Notice: Undefined index: label in /home/alkjjdiw8wjwh/public_html/profiles/commerce_kickstart/modules/contrib/rules/modules/entity.rules.inc on line 281

Notice: Undefined index: label in /home/alkjjdiw8wjwh/public_html/profiles/commerce_kickstart/modules/contrib/rules/modules/entity.rules.inc on line 281
DEREN CHEMICALS - Water Management

Error message

 • Notice: Undefined index: label in EntityDefaultRulesController->eventInfo() (line 28 of /home/alkjjdiw8wjwh/public_html/profiles/commerce_kickstart/modules/contrib/entity/entity.rules.inc).
 • Notice: Undefined index: view modes in EntityDefaultRulesController->eventInfo() (line 51 of /home/alkjjdiw8wjwh/public_html/profiles/commerce_kickstart/modules/contrib/entity/entity.rules.inc).
 • Deren Chemical - Water Management
  Deren Chemicals - Water Management - Su Yönetimi - Deren Kimya
 • Deren Kimya'nın İhracat yaptığı ve Lojistik hizmet sağladığı ülkeler
  Deren Kimya'nın ihracat yaptığı ve lojistik hizmet sağladığı ülkeler
 • Hizmet verdiğimiz sektörler
  Deren Kimya'nın hizmet verdiği sektörler
 • TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ 6. KİMYA AR-GE PROJE PAZARI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
  Deren Kimya AŞ TİM Ar-Ge Proje Pazarı yarışmasında Birincilik Ödülü aldı.
 • Deren Kimya Soğutma Suyu Şartlandırma Programı
  Deren Kimya Soğutma Suyu Şartlandırma Programı

TCMB rates for 18.11.2019

CurrencyBuyingSelling
Bulgarian Lev BGN3.12003.1608
Chinese Yuan CNY0.77240.7826
Euro EUR6.13676.1478
Iranian Riyal IRR0.01300.0132
Russian Ruble RUB0.08340.0845
Saudi Arabian Riyal SAR1.46121.4638
American Dollar USD5.48095.4907
TCMB exchange rates are updated at 15:30, on weekdays.

SU YÖNETİMİ

DEREN KİMYA SU YÖNETİMİ

   Hayatın kaynağı olarak tabir edilen su; insan fizyolojisinde taşıdığı mutlak gereklilik misyonunun  yanında, uygarlığın da etkin olarak kullandığı dünya kaynaklarının en başında gelmektedir.

  İnsanoğlu uygarlık tarihi boyunca; suyun kaldırma gücü, çözücülük, enerjiyi taşıma, akışkanlık ve enerji üretme potansiyeli gibi özelliklerinden faydalanarak yaşantısını devam ettirmiş ve medeniyetini ilerletmiştir. Suyun özelliklerinin daha iyi öğrenilmesi ve insanın suyu kullanma kabiliyetinin artmasıyla uygarlık doğru orantılı olarak gelişmiştir.

   Günümüzde suyun, insan günlük yaşantısında ve endüstriyel alanda en yüksek verimle kullanılabilmesi odaklı çalışmalar, bir bilim dalı halini almış ve su şartlandırma teknolojisi ortaya çıkmıştır. Endüstrinin en önemli girdilerinin başında gelen enerjinin korunumu ve mümkün olan en yüksek verimle kullanımı, su şartlandırmanın en temel konusunu oluşturmaktadır.

   Suyun akışkanlık ve enerjiyi taşıma özelliklerinin birlikte kullanıldığı endüstriyel uygulamalarda, yüksek sistem kurulum maliyetleri, büyük enerji harcamaları ve tehlikeli boyutlarda kaza riskleri söz konusudur. Böylesine büyük maliyetlerle kurulan sistemlerin, yüksek verimle ve güvenli bir şekilde işletilebilmesi; su yönetimi açısından uzmanlık seviyesinde deneyim, bilgi birikimi, teknolojik altyapı ve yönetim becerisi gerektirmektedir.

   1984’den beri su şartlandırma konusunda çalışmalarını sürdürmekte olan DEREN KİMYA su yönetiminde uzmanlaşmış bir kurumdur. Uzun yıllardır hizmet veren deneyimli mühendis kadrosu ile sektörün en istikrarlı firmasıdır. Teknolojiyi yakından takip ederek geliştirdiği ürünlerle, mühendislik ve servis hizmetlerini birleştirerek, Deren Kimya Su Şartlandırma Programı başlığı altında müşterilerine hizmet sunmaktadır. 

   Gelinen nokta itibarıyla günümüzde halen 4000’den fazla işletme ve kuruluşta Deren Kimya Su Şartlandırma Programı uygulanmaktadır. 

DEREN KİMYA SU ŞARTLANDIRMA PROGRAMI

Deren Kimya Su Şartlandırma Programı

   Suyun enerjiyi taşıma özelliğinden faydalanılan ısı transfer sistemlerinde, merkezi bir noktada, çok yüksek maliyetlerle suya yüklenen ısının, bir başka noktaya mümkün olan en yüksek verimle transferi hedeflenmektedir. Bu maksatla ısı transferini zorlaştıracak ya da engelleyecek etmenler ve yahut ısı taşıyıcı sistemlerde yaşanabilecek arızalar minimum seviyeye indirilmeye çalışılır. Non-stop çalışmak üzere dizayn edilen ısı transfer sistemleri, işletmelerin kalbi durumundadır. Bu nedenle ısı transfer sistemlerinin, beklenmedik bir duruşa gösterebileceği tolerans yoktur. İşleyişi elektronik ve mekanik açıdan hatasız olarak planlanmalı ve yürütülmelidir.

   Su şartlandırma konusunun temelini, suyun sistemde en iyileştirilmiş şartlarda kullanılması oluşturmaktadır. Suyun içerisinde bulunması muhtemel Ca ve Mg tuzları, ısı transferinin gerçekleştiği yüzeylerde kristal formunda kireç tabakası oluşturmaktadır. Oluşan bu kireç tabakası ısı transferini güçleştirmekte ve enerji kaybına neden olur. Bunun yanında yine suyun içerisinde bulunan en başta oksijen olmak üzere çözünmüş gazlar, sistem metalleriyle reaksiyona girerek korozyon oluşturmakta ve sistem ekipmanlarında deformasyona yol açarak, arızalara ve tehlikelli kazalara neden olmaktadır. 

   Su yönetiminde uzmanlaşmış olan Deren Kimya; servis mühendisleri vasıtasıyla işletmelerde uyguladığı Su Şartlandırma Programı ile, sistemin su açısından işleyişinin sorumluluğunu üstlenmektedir. En başta suyun optimum yatırımla işletmede en uygun hale getirilmiş haliyle kullanımını sağlamakta, sonrasında işletmede kullanılan suyun neden olabileceği kireçlenme ve korozyon riskini tamamen ortadan kaldıracak şekilde koruyucu kimyasal kullanımı ile sistemin en uygun kontrol parametrelerinde çalışmasını sağlamaktadır. 

REVERSE OSMOS MEMBRAN KORUMA UYGULAMALARI

Deren Kimya Membran Koruma Uygulamaları Membran filtrelerinin gerçekleştirdiği süzme işlemine bağlı olarak, zaman içerisinde kirlenme ve tıkanma durumu söz konusudur. Membranların yüksek verimle ve uzun ömürlü olarak çalışabilmeleri için koruyucu kimyasal olarak antiscalant uygulamaları yapılmaktadır.
   Membran koruma uygulamalarında uzman olan Deren Kimya; kendi geliştirdiği Membran Master Programıyla, membran ve su özelliklerine göre belirlenen antiskalant uygulamalarıyla Reverse Osmos sistemlerinin en yüksek verimle işletilmesini sağlamaktadır. 
   Deren Kimya’nın NSF sertifikalı olarak ürettiği antiskalant serisi, Türkiye’nin en büyük Reverse Osmos tesislerinde uzun yıllardır güvenle kullanılmakta olup, membran üreticileri tarafından ilk sırada tavsiye edilmektedir.